Top 10 populairste leaseauto's augustus 2026

De verkoop van nieuwe leaseauto's liet in augustus opnieuw geen herstel zien. Volgens datapartner RDC werden er 11.828 afleveringen genoteerd, 12,3 procent minder dan in augustus 2025. Cumulatief staat de teller over de eerste acht maanden op 91.462 registraties tegen 112.720 vorig jaar, een daling van 18,9 procent.

Er is wel een lichtpuntje in het verloop. De achterstand loopt niet verder op, hij wordt kleiner. In het eerste kwartaal lag de daling nog op 28,3 procent, in het tweede kwartaal op 13,2 procent, en in juli en augustus rond de 12 procent. In absolute aantallen was augustus met 11.828 registraties zelfs iets sterker dan juli, dat op 11.756 uitkwam.

Top 10 populairste leaseauto's

# Model Registraties Aandrijving Aanbod
1 Kia Picanto 398 Benzine Bekijk aanbod
2 Toyota Aygo X 373 Benzine Bekijk aanbod
3 Skoda Elroq 351 Elektrisch Bekijk aanbod
4 BMW iX1 237 Elektrisch Bekijk aanbod
5 Kia EV3 232 Elektrisch Bekijk aanbod
6 Cupra Raval 198 Elektrisch Bekijk aanbod
7 BMW iX3 187 Elektrisch Bekijk aanbod
8 Kia EV2 182 Elektrisch Bekijk aanbod
9 Kia EV5 179 Elektrisch Bekijk aanbod
10 Renault Clio 175 Benzine Bekijk aanbod

 

Wat opvalt in de lijst

De twee populairste leaseauto's zijn de twee goedkoopste. De Kia Picanto en de Toyota Aygo X staan bovenaan, allebei kleine benzineauto's uit het instapsegment. Dat is geen toeval. Bijtelling is een percentage van de catalogusprijs, dus hoe goedkoper de auto, hoe lager het bedrag dat bij je inkomen wordt opgeteld. Bij deze twee weegt de lage prijs zwaarder dan het lagere elektrische percentage.

Zeven van de tien zijn volledig elektrisch. Onder de top twee is de lijst vrijwel volledig elektrisch, met alleen de Renault Clio op plek tien als uitzondering. Dat past bij de bijtelling voor 2026: 18 procent over de eerste 30.000 euro catalogusprijs tegen 22 procent voor benzine, diesel, LPG en hybride.

Kia zet er vier neer. De Picanto, EV3, EV2 en EV5 staan alle vier in de top tien, samen goed voor 991 registraties. Opvallend, want als merk levert Kia cumulatief juist het hardst in van de hele top 25, met een daling van 26,5 procent. De nieuwe EV2 en EV5 lijken dus wel aan te slaan, maar compenseren het wegvallende volume nog niet.

Wat er in één maand verschoof

Vergelijk je augustus met juli, dan zie je hoe beweeglijk deze markt is.

# Juli 2026 Registraties Aanbod
1 Skoda Elroq 418 Bekijk aanbod
2 Kia Picanto 347 Bekijk aanbod
3 Toyota Aygo X 322 Bekijk aanbod
4 Cupra Raval 296 Bekijk aanbod
5 Volkswagen ID.4 277 Bekijk aanbod
6 Kia EV3 237 Bekijk aanbod
7 Skoda Kodiaq 235 Bekijk aanbod
8 Volkswagen ID.7 209 Bekijk aanbod
9 Ford Kuga 182 Bekijk aanbod
10 Seat Ibiza 182 Bekijk aanbod

 

De Skoda Elroq was in juli nog met afstand de nummer één en zakte in augustus naar plek drie. De Volkswagen ID.4 en ID.7, de Skoda Kodiaq, de Ford Kuga en de Seat Ibiza verdwenen helemaal uit de lijst. Daarvoor in de plaats kwamen de BMW iX1 en iX3, de Kia EV2 en EV5 en de Renault Clio. In een maandmarkt van nog geen twaalfduizend registraties bepalen leverdata en fleetorders het beeld sterk, dus één maand zegt weinig over een trend.

De merken: waar het volume vandaan komt en waar het wegvalt

Over de eerste acht maanden blijft Kia met 9.854 registraties het grootste leasemerk, gevolgd door Skoda met 8.490 en Volkswagen met 7.847. Daarachter volgen Renault met 6.298 en Toyota met 6.127. Maar bijna de hele top 25 staat in de min.

Merk 2026 2025 Verschil Aanbod
Leapmotor 1.558 251 +520,7% Bekijk aanbod
MG 889 630 +41,1% Bekijk aanbod
Cupra 2.085 1.776 +17,4% Bekijk aanbod
Seat 1.978 1.815 +9,0% Bekijk aanbod
Mazda 972 901 +7,9% Bekijk aanbod
Dacia 1.614 1.606 +0,5% Bekijk aanbod
Opel 2.839 2.847 -0,3% Bekijk aanbod
Zeekr 620 648 -4,3% Bekijk aanbod
Toyota 6.127 6.802 -9,9% Bekijk aanbod
Renault 6.298 7.000 -10,0% Bekijk aanbod
Volkswagen 7.847 8.772 -10,5% Bekijk aanbod
Hyundai 4.287 4.955 -13,5% Bekijk aanbod
Skoda 8.490 10.227 -17,0% Bekijk aanbod
BYD 1.169 1.442 -18,9% Bekijk aanbod
Mercedes 2.911 3.626 -19,7% Bekijk aanbod
Audi 4.326 5.411 -20,1% Bekijk aanbod
Suzuki 1.130 1.422 -20,5% Bekijk aanbod
Peugeot 3.960 5.363 -26,2% Bekijk aanbod
Kia 9.854 13.407 -26,5% Bekijk aanbod
Citroën 1.588 2.183 -27,3% Bekijk aanbod
BMW 5.316 7.508 -29,2% Bekijk aanbod
Volvo 3.471 5.506 -37,0% Bekijk aanbod
Ford 3.507 5.772 -39,2% Bekijk aanbod
Mini 1.014 1.847 -45,1% Bekijk aanbod
Tesla 2.508 5.116 -51,0% Bekijk aanbod

 

Twee dingen springen eruit. Tesla halveert bijna, van 5.116 naar 2.508 registraties, en zakt naar plek veertien. En Leapmotor gaat van 251 naar 1.558 stuks, een groei van ruim 520 procent, waarmee het merk in één jaar de top twintig binnenkomt. Samen met MG laat dat zien waar de nieuwe volumes vandaan komen.

Wat dit betekent voor jou als zzp'er

Deze cijfers gaan over leaseregistraties, zowel op naam van leasebedrijven als op naam van berijders. Voor een zzp'er of kleine ondernemer is de interessante vraag niet welk merk er wint, maar wat de onderliggende beweging betekent voor je eigen keuze.

  • Instapmodellen winnen om fiscale redenen. Dat de Picanto en Aygo X bovenaan staan, laat zien hoe zwaar bijtelling meeweegt. Reken die post altijd door voordat je een model kiest, want hij loopt vijf jaar door.
  • Elektrisch levert in 2026 nog een voordeel op. Zet je dit jaar een elektrische auto op kenteken, dan staat 18 procent over de eerste 30.000 euro zestig maanden vast. In 2027 wordt dat 20 procent en vanaf 2028 geldt 22 procent voor iedereen. Zie ook onze uitleg over bijtelling en wanneer je die niet betaalt.
  • Nieuwe merken drukken de prijs. De opmars van Leapmotor en MG vergroot het aanbod in het middensegment. Meer keuze betekent scherpere prijzen, ook op de occasionmarkt over een paar jaar.
  • Dalende nieuwverkoop betekent een krapper occasionaanbod later. Wie over twee of drie jaar een jonge occasion zoekt, kiest uit een kleinere lichting. Dat houdt de restwaardes op peil, wat gunstig is als je nu koopt.

Leasen of financieren: het verschil

De registraties hierboven betreffen grotendeels operationele lease, waarbij de auto niet van jou is en je met een kilometerbundel werkt. Met financial lease werkt het anders. Je wordt economisch eigenaar, de auto komt op je balans en je schrijft er zelf op af. Je bent niet gebonden aan een kilometerbeperking en kiest zelf je garage en verzekeraar. Aan het einde van de looptijd is de auto van jou, of je verkoopt hem en houdt de overwaarde.

Wil je weten wat een model uit deze lijst je per maand kost, gebruik dan de leasecalculator. Zoek je specifiek elektrisch, kijk dan bij elektrische auto leasen. En rijd je zakelijk met een bus of bestelwagen, bekijk dan het aanbod om een bedrijfswagen te leasen.

Vooruitblik

De laatste vier maanden van 2025 waren met ruim 45.000 registraties samen een sterke periode. Om de achterstand van 18,9 procent nog substantieel in te lopen, is een fors herstel nodig. Wel wijst het verloop van de afgelopen maanden erop dat de bodem in zicht is: waar het eerste kwartaal nog bijna 30 procent inleverde, is dat inmiddels gehalveerd. De verwachting is dat 2026 als geheel duidelijk onder 2025 uitkomt, met een instroom die steeds elektrischer en steeds vaker Chinees is.

Bronnen: RDC en VWE, bewerking AUMACON Car Monitor. Peildatum 3 september 2026. Alle cijfers inclusief RTL-registraties.